close
تبلیغات در اینترنت
روش های از بین بردن چروک صورت


چروک صورت :
بوجود آمدن شیارهای عرضی در پیشانی و شیارهای طولی در بین دو ابرو و نیز شیارهای کنار چشم ها و دهان و بر روی گونه ها .

علل بوجود آورنده چروک: در ایجاد چروک صورت علتهای گوناگونی وجود دارد.
مسئول نگه داشتن قوام پوست کلاژن داخل درمی می باشد; حال به هر علتی در روند کلاژن سازی اختلالی بوجود آید می تواند باعث چروک پوست گردد. با افزایش سن کلاژن سازی دچار وقفه می گردد و افراد با سنین بالا پوستی افتاده دارند..اختلالات ارثی در تولید کلاژن در بیماران سندرم مارفان و سندرم اهلر دانلس از این جمله اند در این بیماران پوست بعلت نقص در کلاژن سازی دچار افتادگی زود رس می گردد.
علاوه بر کلاژن سازی علتهای دیگری نیز در ایجاد چروک پوست دخیلند از جمله : افزایش قدرت عضلانی زیر پوست می باشد; افراد عصبی و اخمو بعلت استفاده زیاد از عضلات صورت دچار این حالت می شوند و با افزایش قدرت این عضلات چروک زود رس پیدا می کنند. افرادی که قبلا" چاق بوده ولی دچار لاغری می شوند بعلت از دست دادن چربی زیر پوستی دچار افتادگی پوست می شوند و چروک بوجود میآید.
افراد سیگاری بعلت از دست دادن چربی زیر پوستی ( عدم تغذیه مناسب و کاهش اشتها ) و همچنین نقص در کلاژن سازی و علتهای گوناگون دیگر دچار چروک زود رس می شوند.
پوستهای خشک نسبت به پوستهای چرب زودتر دچار چروک می شوند که می تواند به دلیل علت زمینه ای پوست خشک باشد ( عدم نگهداری آب در پوست به دلایل سرشتی ).
علتهای دیگری نیز وجود دارد که از حوصله این بحث خارج می باشد.
برای پیشگیری در ایجاد چروک باید عوامل ایجاد کننده آن را از بین برد از جمله : تغذیه مناسب - عدم مصرف مواد مخدر و دخانیات - اعصاب آرام و غیره

روشهای متنوعی برای از بین بردن چروک صورت وجود دارد:

1) مصرف کرمهای مرطوب کننده تا حدودی می توانند چروکهای ریز را بطور موقت از بین ببرند.

2) انجام پیلینگ : چه بصورت تدریجی با مصرف کرمهای حاوی AHA با درصدهای پائین و چه به صورت پیلینگ در مطب با داروهای پیلینگ با درصد بالا. با این روشها تحریک کلاژن سازی صورت می گیرد.

3) انجام لیزر با انواع گوناگون لیزر (تحریک کلاژن سازی)

4) جدید ترین روش برای از بین بردن چروک صورت تزریق آمپول رقیق شده و غیرسمی شده سم میکروب بوتیلیسم botox در داخل عضلات پوست صورت.
با این روش عضلات صورت را فلج یا ضعیف می کنند و باعث از بین رفتن چروک صورت می گردد. این روش موقتی می باشد و بسته به افراد از 3 ماه تا 9 ماه طول میکشد. با تکرار تزریق این فاصله زمانی افزایش مییابد.
برچسب ها : روش های از بین بردن چروک صورت , چروک صورت , چشم , قوام پوست , فتادگی زود رس , چروک پوست , تغذیه مناسب , پوستهای چرب , مواد مخدر , اعصاب آرام , کرمهای حاوی AHA , عضلات پوست صورت ,
بازدید : 36
[ شنبه 26 بهمن 1392 ] [ 11:26 ] [ نویسنده : ا.ت ] | نظرات ()
نظر بدهید


نظرات برای این پست غیر فعال میباشد ..: Weblog Themes By BlackSkin :.