close
تبلیغات در اینترنت
به بزرگترین ویروس جهان سلام کنید
به بزرگترین ویروس جهان سلام کنید


 

ویروسهایی مثل آنفلوآنزا که ما بیشتر با آنها آشنا هستیم، کوچک و ساده هستند. ویروس آنفلوآنزا، ۱۰۰ نانومتر طول و فقط ۱۳ ژن دارد. اما دانشمندان به تازگی متوجه شدند که دلیلی وجود ندارد که یک ویروس، کوچک یا ساده باشد و در واقع، مگاویروسهایی وجود دارند که می توانند بسیار بسیار بزرگتر و پیچیده تر ویروسهایی باشند که تاکنون دیده اید.

 

در مطالعه ای که در مجله ی ساینس به چاپ رسیده است، دانشمندان مگاویروسی را توصیف کرده اند که به تازگی کشف شده است. این، بزرگترین ویروس در گونه ی خود است که تا کنون مشاهده شده است. از لحاظ حجمی، این ویروس ۲۰۰ مرتبه بزرگتر از آنفلوآنزا است و ۲۵۵۶ ژن دارد که فقط ۶ درصد از آنها برای ما شناخته شده است و بقیه، کاملا جدید هستند.

 

بر این اساس که احتمالا این کشف، ما را به سمت دانستنی های جدیدی در خصوص ویروس ها هدایت خواهد کرد، دانشمندان این جنس از ویروس ها را، پاندورا ویروس نامیدند. اولین پاندورا ویروس (تصویر بالا) در یکی از حفاری های معمول در سواحل شیلی به دست آمده است و بررسی دقیق آن مشخص شد که فاقد DNA باکتریایی است و نوعی ویروس غول پیکر است. چندی بعد، یکی دیگر از این ویروس های غول پیکر در تالابی در استرالیا، کشف شد. محققین معتقدند این یافته ها نشان می دهد که پاندورا ویروس ها به هیچ وجه ویروسهای نادری نیستند ولی هنوز موارد ناشناخته ی بسیاری در مورد نها وجود دارد. (به عنوان مثال، چرا این ویروسها بسیار بزرگتر از سایر ویروسها هستند؟)

 

گرچه این ویروسها بزرگ هستند، اما در عمق های زیاد در زیر آب زندگی می کنند و به نظر می رسد برای انسان ها خطرناک نیستند. یوگن کونین (Eugene Koonin) از سازمان ملی سلامت، می گوید: این ویروس ها باعث بیماری های حاد و شایع یا اپیدمیک یا مواردی شبیه اینها، نخواهند شد.
برچسب ها : به بزرگترین ویروس جهان سلام کنید , بیماری های حاد و شایع یا اپیدمیک , ویروس ,
بازدید : 35
[ جمعه 02 اسفند 1392 ] [ 21:40 ] [ نویسنده : ا.ت ] | نظرات ()
نظر بدهید


نظرات برای این پست غیر فعال میباشد ..: Weblog Themes By BlackSkin :.