close
تبلیغات در اینترنت
صدای مغز
صدای مغز

 

 

خورشید ستاره ای است که از لحاظ قوانین فیزیکی، منظومه ی شمسی را تغذیه می کند و در هر دقیقه، میلیونها میلیون واکنش در سطح مولکولی در آن رخ می دهد که زمین ما نیز از این واکنش ها بی بهره نیست. کوچکترین تغییری در سطح خورشید، بر زمین هم تاثیر می گذارد. شاید به همین علت، مورد توجه بسیاری از دانشمندان و منجمین قرار گرفته است. با کمی جستجو در اخبار و مقالات می توان اطلاعات زیادی از این ستاره به دست آورد. ولی شاید تعجب کنید اگر بشنوید که “خورشید هم آواز می خواند”.

 

حلقه‌های مغناطیسی عظیمی که به دور لایه خارجی اتمسفر خورشید حلقه زده و به حلقه‌های تاج مشهورند، مانند سیم‌های آلات موسیقی به لرزش درمی‌آیند. در موارد دیگر نیز آن‌ها مانند امواج صوتی عبوری از میان ابزارهای موسیقی بادی رفتار می‌کنند.

 

 

 

با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای تهیه شده از این حلقه‌ها که طولشان به یکصدهزار کیلومتر هم می‌رسد، دانشمندان توانستند این لرزش‌ها را به صدا تبدیل کرده و با تغییر فرکانس، آن را برای انسان قابل شنیدن کنند.

 

 

مغز و ذهن انسان ها هم در نظر نوروساینتیست ها، چیزی از کهکشانها کم ندارد و شاید اگر بخواهیم دقیق تر نگاه بکنیم، وسعت بیشتری هم دارد. مقاله ای که چند روز پیش به طور کاملا اتفاقی، مطالعه می کردم نظرم را به خود جلب کرد که تصمیم گرفتم آن را با شما نیز به اشتراک بگذارم. طبق این مقاله، دانشمندان چینی، موفق شده بودند نتایج حاصل از EEG و fMRI را با روشی جدید به موسیقی تبدیل کنند. این تحقیق بر روی خانمی ۳۱ ساله (A) و خانمی ۱۴ ساله (B) در حال استراحت انجام گرفته است که شرح کامل روشهای استفاده شده در این تحقیق را می توانید از اینجا مطالعه نمایید.

 

داونلود موسیقی ۳۰ ثانیه ای EEG از شخص A

 

داونلود موسیقی ۳۰ ثانیه ای EEG از شخص B

 

داونلود موسیقی ۳۰ ثانیه ای EEG-fMRI از شخص A

 

داونلود موسیقی ۳۰ ثانیه ای EEG-fMRI از شخص B

 

شاید در آینده ای نه چندان دور، شاهد استفاده از موسیقی مغز برای تشخیص حالت های روحی یا درک ناخودآگاه افراد یا تشخیص و درمان بیماری ها باشیم…
برچسب ها : صدای مغز , تصاویر ماهواره‌ای , منظومه ی شمسی , مقاله , تغذیه , مغز ,
بازدید : 63
[ دوشنبه 05 اسفند 1392 ] [ 2:2 ] [ نویسنده : ا.ت ] | نظرات ()
نظر بدهید


نظرات برای این پست غیر فعال میباشد ..: Weblog Themes By BlackSkin :.